روستای کویه سفلی در 5 کیلومتری جنوب شهرستان رودسر در استان گیلان قرار دارد. اطلاعات بیشتر درباره کویه سفلی ، در بخش معرفی روستا(آرشیو مطالب - اردیبهشت 87) ارائه شده است .برای ارتباط با وبلاگ از قسمت نظرات یا آدرس پست الکترونیک وبلاگ، استفاده نمایید.
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما

نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
طراح قالب
ثامن تم
دیگر امکانات>
اوقات شرعی

مطالب اخیر وبگاه

دهم اردیبهشت سالروز شروع عملیات بزرگ ، حماسی و پیروز بیت المقدس در سال 1361 می باشد . در این عملیات بزرگ ، که در چهار مرحله انجام شد ، 5038 کیلومتر مربع از اراضی اشغال شده از جمله شهرهای خرمشهر و هویزه و نیز پادگان حمید و جاده اهواز - خرمشهر آزاد شدند. علاوه بر این شهرهای اهواز، حمیدیه و سوسنگرد از تیررس توپخانه دشمن خارج گردیدند. هم چنین 180 کیلومتر از خط مرزی تامین شد.

وقتی در آخرین مرحله این عملیات ، خرمشهر آزاد شد ، چنان شور و شعفی بر کشور حاکم شد که شاید تا آن زمان بی نظیر بود . مردم همه به خیابانها ریختند وبا پخش شیرینی و روشن کردن چراغ اتومبیل و بوق زدن و... به شادی پرداختند . از نظر سیاسی نیز ، موقعیت ایران تحکیم شد . چون اکثرکشورهای دنیا با شناختی که از وضعیت استحکامات دشمن در منطقه خرمشهر داشتند ، آن را دژی نفوذناپذیر میدانستند .برهمین اساس بود که امام خمینی (ره) فرمودند: "خرمشهر را خدا آزاد کرد."

 این پیروزی ، البته آسان بدست نیامد . جوانان رشیدی از خوبان این امت با نثار خون مطهر خود ، به عرش پرواز کردند و زمینه ساز این پیروزی عظیم گردیدند . یکی از این دلاورمردان ، شهید والامقام تقی جمالی بود که در تاریخ جمعه 24 اردیبهشت سال 1361در دشت لاله گون جفیر به شرف شهادت نایل گردید ومزار مطهرش  در روستای کویه سفلی در کنار سایر ستارگان درخشان روستایمان قرار دارد .

در روزهای آینده ، با عنایت حضرت حق، درباره شهید تقی جمالی بیشتر خواهم نوشت . اما اینک جهت اطلاع بیشتر خوانندگان محترم وبلاگ، به تشریح عملیات بیت المقدس می پردازم :

با توجه به این که منطقه عمومی غرب کارون آخرین منطقه مهمی بود که هم چنان در اشغال عراق قرار داشت، از یک سو فرماندهان نظامی ایران برای انجام عملیات در این منطقه اشتراک نظر داشتند، و از سوی دیگر عراق نیز که طراحی عملیات آزادسازی خرمشهر را پس از عملیات فتح المبین قطعی و مسجل می پنداشت، با در نظر گرفتن اهمیت این شهر و جایگاه آن در دفاع از بصره، به ضرورت حفظ این منطقه معتقد بود. از این رو، بلافاصله پس از اتمام عملیات فتح المبین، در حالی که قوای ارتش عراق در منطقه عمومی خرمشهر تقویت می شد، به تمام یگان های تحت امر قرارگاه مرکزی کربلا دستور داده شد تا ضمن بازسازی و تجدید قوا، به شناسایی و طراحی عملیات بپردازند.

ادامه نوشتار در ادامه مطلب ...ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸٩ توسط سیروس حیدری

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
پیوندهای وبگاه