منوی اصلی
مطالب پيشين
آرشيو مطالب
لینک دوستان
نويسندگان
درباره
جستجو
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
کاربردی>
اوقات شرعی
ابر برچسب ها

دو ماه عزای محرم وصفر را پشت سر گذاشتیم ، ماههایی که ایام عزاداری سالار شهیدان بود و اسارت خاندان اهل البیت . عزاداری محرم انجام شد و بعد از آن هم اربعین حسینی که تعداد زیادی از هموطنانمان توفیق شرکت در پیاده روی اربعین را پیدا کردند .

ان شاءالله خداوند از همه عزاداران به شایستگی قبول فرماید و برای عزاداران توشه آخرت باشد و وسیله ای برای دوری از گناه و نه گفتن به شیطان و شیطان صفتان .

ماه ربیع الاول که بهار ماهها لقب دارد بر شما مبارک باد . این ماه رخدادهای متعددی را در خود جای داده که به برخی از آنها اشاره می شود :

  • شب اول به نام «لیلة المبیت» مزیّن است، در این شب و در سال سیزدهم بعثت، رسول خدا(صلى الله علیه وآله) از مکّه به قصد هجرت به سوى مدینه، از شهر خارج شد و در «غار ثور» پنهان گردید و امیر مۆمنان على(علیه السلام) براى اغفال دشمنان، فداکارانه در بستر رسول خدا(صلى الله علیه وآله) خوابید .
  • روز هشتم ربیع الأوّل، سال 206، شهادت امام حسن عسکرى(علیه السلام)  واقع شده است و از همان روز، امامت حضرت صاحب الزّمان، حجّة بن الحسن ـ عجّل الله تعالى فرجه الشریف ـ آغاز گردید.
  • روز دهم ، روز ازدواج رسول خدا(صلى الله علیه وآله) با حضرت خدیجه کبرى(علیها السلام) است در حالى که رسول خدا(صلى الله علیه وآله) 25 ساله بود و حضرت خدیجه(علیها السلام)40 ساله.
  • روز دوازدهم به روایت اهل سنت ، میلاد نبی مکرم اسلام است .
  • هفدهم ربیع الاول :  از دیدگاه اهل تشیع ، میلاد آن حضرت در هفدهم ربیع الاول بوده است . در تقویم نظام جمهوری اسلامی ایران ، فاصله بین این دو تاریخ ، هفته وحدت  نام گرفته است .

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳٩٥ توسط سیروس حیدری