روستای کویه سفلی در 5 کیلومتری جنوب شهرستان رودسر در استان گیلان قرار دارد. اطلاعات بیشتر درباره کویه سفلی ، در بخش معرفی روستا(آرشیو مطالب - اردیبهشت 87) ارائه شده است .برای ارتباط با وبلاگ از قسمت نظرات یا آدرس پست الکترونیک وبلاگ، استفاده نمایید.
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما

نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
طراح قالب
ثامن تم
دیگر امکانات>
اوقات شرعی

مطالب اخیر وبگاه

  خداحافظ ای ماه عشق وصفا     خداحافظ ای ماه اشک ودعا

تو بودی انیس سحرهای من          خداحافظ ای یار یوم جزا

امروز که این سطور را می نگارم ، سوم شوال است و سه روز از پایان ماه میهمانی خدا ، می گذرد . ماهی که شیاطین به اذن خداوند در بند قرار می گیرند ، مگر اینکه بنده روسیاهی ، اصرار به گشودن این قفلها نماید .

خوشا به حال آنانی که این روزها و شبها را قدر دانستند و با روزه داری و دعا ومناجات و مهم تر از همه پرهیز از گناهان ، خود را به آستان قرب الهی نزدیکتر ساختند و انشاءالله در فردای قیامت جزء اصحاب یمین و یا حتی السابقون السابقون قرار  می گیرند . از همه این انسانهای پاک و از خود رسته و به خدا پیوسته ، التماس دعا دارم .

اما از منظری دیگر ماه رمضان امسال ، غریبانه ( نمیدانم این تعبیر درست است یا خیر؟) به پایان رسید . امسال عده ای که نسبت به سالهای قبل ، تعدادشان بیشتر به نظر می رسید ، با همدیگرگویا  مسابقه هنجار شکنی و روزه خواری در انظار عمومی را برگزار می کردند. بنده به کسانی که به علت کار کشاورزی در زیر گرمای طاقت فرسا ، از گرفتن روزه ، خودداری  می کردند ، کاری ندارم . منظورم افراد غافلی هستند که در داخل اتومبیلها در جاده ها و حتی در خیابانهای اصلی شهر، علنا" روزه خواری می کردند و به لطف آزادی بیش از حد ، هیچ کس متعرض آنها نمی شد . نمیدانم شاید امسال متولیان امر ، بخشنامه ای  در خصوص برخورد با روزه خواری علنی ، دریافت نکرده بودند! یا آنها چنین صحنه های زشتی را مشاهده نکرده اند ! در هر صورت امسال وجدانهای ما و مسئولین امر، حسابی چرت زد .

یکی دیگر از موارد زشتی که چند سالیست عمدتا" در تابستانها انسان را رنج می دهد ، حضور برخی مسافران (عمدتا" پایتخت نشین) با شلوارک در انظار عمومیست . گویا این افراد مردم شهرستانها را هیچ  می انگارند و برای شرف و آبرو و نوامیس مردم مطلقا" ارزشی قایل نیستند . البته در این مورد نیز از دموکراسی کامل !!! بهره مندند و کسی البته مزاحمشان نمی شود !!! مطمئن باشید این رفتارهای غیر اخلاقی ،اگر جلویش گرفته نشود ،خیلی زود تبدیل به یک اپیدمی می شود و ...

در هر صورت ، امیدوارم خوانندگان ارجمند را خسته یا آزرده نکرده باشم .در ضمن آنجایی که از پایتخت نشینان اسم بردم ، منظورم همان جماعت هنجار شکن  می باشد و بنده نسبت به همه مسافرانی که با رعایت اصول شرع و نیز احترام به فرهنگ همه اقوام ، به جای جای ایران عزیز سفر می کنند ، ادای احترام می نمایم.

خداوند ما را در روز قیامت شرمنده شهدایمان نگرداند.

 

 مربوط به موضوع :
برچسب ها :
نویسنده سیروس حیدری در یکشنبه ٢۱ شهریور ۱۳۸٩ | نظرات ()

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
پیوندهای وبگاه