بازگشت پرستوها

26 مرداد هر سال ، یاد آور رخدادی مهم در تاریخ دفاع مقدس به شمار می رود . در چنین روزی در سال 1369 ، یعنی 2 سال پس از پایان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران ، مردان دلاور این آب وخاک که در نبرد با دشمن ، به اسارت آنان در آمده بودند ، به خاک گلگون میهن اسلامی بازگشتند .

یادش بخیر آن روزها . بسیار روزهای دلنشین و شیرینی بود . عطر شادی در همه شهرها و روستاها پیچیده بود . کسانی که آن روزها را بیاد دارند ، حلاوت آن را نیز از یاد نخواهند برد .

روستای کویه سفلی نیز ، از این قافله عقب نبود . محمد تقی راه شناس که در سال 1367 به اسارت دشمن بعثی در آمده بود ،  با افتخار و در میان  استقبال گرمی که از رودسر تا روستای کویه سفلی از وی به عمل آمد ، به زادگاهش بازگشت .

در ماه ضیافت الهی ، سالگرد بازگشت آزادگان سرفراز به خاک مقدس ایران عزیز را به آزادگان قهرمان ، خاصه  برادر گرامی محمد تقی راه شناس  و تمامی ملت  بزرگ ایران تبریک عرض می نمایم . باشد که همواره قدردان زحمات و ایثارگریهای این عزیزان باشیم .

/ 2 نظر / 31 بازدید
محمد جواد

سلام باید پای صحبت و خاطراتشون نشست تا فهمید که چه رنج و مشقتها کشیدن و طعم تلخ اسارت رو چشید و من به نوبه خودم به همشون تبریک میگم یا حق